Sven Stevens

Alles over Fashion

Wat zijn de voordelen van natuurlijke cosmetica

2 min gelezen

Volgens de definitie zijn natuurlijke cosmetica producten die ingrediënten van natuurlijke oorsprong bevatten, hoofdzakelijk plantaardig of mineraal. Deze cosmetica worden ook wel biologisch genoemd en zijn gebaseerd op kruidenextracten, natuurlijke oliën en plantenextracten.  

Natuurlijke gezichtsverzorging wordt ook wel BIO-cosmetica genoemd en er zijn veel redenen te vinden om ze te gebruiken. In de eerste plaats ondersteunen zij de huid bij de goede uitvoering van haar fysiologische functies. Maar wat zijn de andere voordelen van deze cosmetica? Bekijk ze hieronder! 

Een chemische cocktail voor de huid 

Onze huid wordt gebombardeerd met schadelijke externe factoren. Fysische factoren zoals ultraviolette straling, wind, koude, warmte en chemische factoren in de vorm van stof, lucht- en milieuverontreiniging hebben een aanzienlijke invloed op de conditie van onze huid.  

De huid, die veel gevoeliger is, reageert heftiger en sterker op externe factoren. In dergelijke situaties is natuurlijke gezichtsverzorging de ideale oplossing. Milieuvriendelijke producten zijn vriendelijk voor de allergische en gevoelige huid. Zij bevatten geen kunstmatige kleurstoffen, conserveringsmiddelen, parabenen en kunstmatige geurstoffen.  

Eenvoud en veiligheid 

Natuurlijke gezichtsverzorging moet op dezelfde manier werken als alle andere cosmetica. Vaak verbeteren ze de conditie van de huid, herstellen ze het evenwicht en stimuleren ze de celregeneratie.  

Bovendien bevatten ze geen onnodige kunstmatige stoffen. Bijgevolg worden ze gebruikt voor praktisch alle huidtypes, ongeacht de leeftijd en de conditie van de epidermis.  

Natuurlijke cosmetica zijn perfect bestand tegen vele soorten huidproblemen, irritatie, ontstekingen, droogheid en fijne rimpels, net als hun chemische tegenhangers. Een ander voordeel van natuurlijke cosmetica is hun eenvoudige samenstelling. Zo kunt u snel te weten komen wat het preparaat bevat en beoordelen of de gekozen ingrediënten geschikt zijn voor onze huid. 

Dieper is beter 

Er wordt gezegd dat natuurlijke cosmetica, door hun samenstelling, intensiever werken bij regelmatig gebruik. Ze dringen door tot in de diepere lagen van onze opperhuid. Dat is waar.  

Het is ook waar dat cosmetica van lage kwaliteit alleen aan de oppervlakte werken en een effect van korte duur hebben. Een goed cosmeticum werkt zoals het is ontworpen, ongeacht of het natuurlijk of synthetisch is. Natuurlijk betekent in dit geval in veel omstandigheden effectiever. 

U beschermt het milieu 

De ingrediënten die bij de productie van natuurlijke cosmetica worden gebruikt, zijn afkomstig uit de natuur, zodat zij het milieu niet vervuilen. Ze zijn ook biologisch afbreekbaar, wat betekent dat ze op natuurlijke wijze naar de natuur terugkeren.  

Vaak worden bij de produktie van inferieure cosmetica grote hoeveelheden giftige oplosmiddelen gebruikt om het eindprodukt te kunnen vervaardigen.  

Prijs 

Hoewel veel mensen denken dat natuurlijke producten duurder zijn, is dit niet het geval. Natuurlijke cosmetica gaat langer mee omdat er slechts kleine hoeveelheden product nodig zijn om het gewenste effect te bereiken. Op deze manier zult u op de lange termijn grote besparingen zien.